کانتورینگ صورت

دکتر لیلا رحیمی

عضو انجمن آکادمی پوست آمریکا

رزرو نوبت ویژه نوروز 1403 با تخفیف 10 درصد

کانتورینگ صورت چیست؟

استانداردهای زیبایی در طول زمان تغییر می کند. از آنجایی که افراد مشهور و افراد تاثیرگذارتر از نزدیک با درمان‌های مختلفی که انجام داده‌اند آشنا می‌شوند درجامعه جراحی‌های زیبایی پذیرفته‌تر شده‌اند و امروزه جراحی‌های کانتورینگ صورت رایج‌تر میباشد .

کانتورینگ صورت یکی از پرطرفدارترین شیوه های تغییر در ظاهر بوده که به گونه های مختلفی قابل انجام است یکی از این روش ها روش تهاجمی و یا جراحی پلاستیک میباشد. بطور کلی شیوه های غیر جراحی و غیر تهاجمی موارد زیادی را شامل میشود که از جمله میتوان به : کانتورینگ و یا اصلاح اشکالات چهره به کمک فیلر و یا نخ لیفتینگ اشاره کرد .

فهرست مطالب

کانتورینگ به روش تزریق فیلر

در این شیوه بیشتر در جهت حجم دهی و اصلاح نواقص و نقاط تو خالی چهره بوده و با توجه به این که فیلرهای حاوی هیالورونیک اسید بیشتر برای حجم دهی استفاده میشوند بهتر است قبل از انجام این روش با پزشک معالج خود مشاوره کرده تا در نقاط مناسب حجم دهی در جهت بهبود زیبایی ظاهری انجام شود .

فیلرهای غیر هیالورونیک اسید مانند الانسه بیشتر در جهت لیفتینگ و سفت شدن پوست عمل کرده و تا حدودی سبب حجم دهی نیز میشوند که بیشتر این حجم دهی را بعد از گذشت 40 تا 60 روز از تزریق فیلر مشاهده میکنیم بنابراین بهتر است در انتخاب میزان حجم این نوع فیلر دقت کافی به عمل آمده با توجه به اینکه میزان حجم دهی این فیلر طی ماه های آینده مشخص میشود.

کانتورینگ به روش لیفت با نخ

در این روش بیشتر فرمدهی صورت به شیوه لیفتینگ انجام شده و برای کسانی مناسب میباشد که دچار SAGING و یا افتادگی در ناحیه میانی صورت هستند قابل انجام بوده و بر خلاف شیوه کانتورینگ به روش فیلر در آن افزایش حجمی را مشاهده نمیکنیم بنابراین با توجه به چهره ، سن و میزان افتادگی های صورت و همچنین نقاط خالی در چهره میتوان برای انتخاب شیوه کانتورینگ تصمیم گرفت . امروزه یکی از روش های بسیار قابل توجه برای کانتورینگ تلفیق این دو شیوه با یکدیگر بوده که اگر افتادگی شدید بوده و یا بیمار سن بالایی 40 تا 45 سال داشته باشد بهتر است از تلفیق نخ های لیفتینگ و فیلرهای غیر هیالورونیک اسید مثل الانسه استفاده شود .

فواید کانتورینگ

مهمترین مسیله ای که این روزها بسیار پررنگ شده افزایش حجم در نقاط خالی صورت بوده به شیوه ای که کاملا طبیعی باشد و در ناحیه تزریق فیلر افزایش حجم مشهود نباشد از این رو اصطلاح کانتورینگ برای ما معنا پیدا کرده چرا که افزایش حجم در نقاط خالی مشهود نمیباشد پس بهتر است قبل از انجام هر گونه کانتورینگی پزشک معالج بطور دقیق نقاط قوت و ضعف چهره را مشخص کرده و باتوجه به نیاز چهره هر فرد نقاط خالی را تزریق کرده افتادگی های چهره را با نخ اصلاح کرده و یا از روش های تلفیقی استفاده کنند .

گاهی اوقات تصور فرد بر این است که مثلا با تزریقف فیلر در ناحیه خط خنده یا چین نازولبیال ایراد چهره برطرف می شود ولی در صورتی که فرد دچار افتادگی در ناحیه مذکور بوده و یا دچار صورت چاق و یا FATTY FACE بوده با تزریق فیلر در این ناحیه ممکن است نه تنها که اشکال چهره برطرف نشود بلکه از نظر ظاهری صورت خوشآیندی نیز نداشته باشند .

پس در انتخاب شیوه کانتورینگ و نقاط مناسب برای حجم دهی یا لیفتیینگ حتما با پزشک معالج مشورت کرده و در انتخاب مواد و متریال مصرفی دقت کافی را بعمل آورید

عوارض کانتورینگ

با توجه به اینکه در این روش از متدهای مختلفی استفاده می شود بهتر است برای بررسی عوارض به طور جداگانه به بخش های ذکر شده مراجعه کرد .

زمانی که پزشک معالج تشخیص را مبنی برا انجام شیوه های تلفیقی قرار داد بهتر است که این روش ها در جلسات جداگانه انجام شود تا در صورت مشاهده عوارض بتوانیم تشخیص دهیم عارضه برای کدام شیوه کانتورینگ بوده است و در صورتی که کانتورینگ به شیوه جراحی انحام شود بهتر است قبل از انجام هر گونه جراحیی عوارض را بطور کامل بدانیم و بشناسیم چرا که در اغلب موارد ممکن است عوارض ناشی از جراحی قابل جبران نباشند.

هزینه کانتورینگ صورت


جهت مشاوره و تخمین قیمت کانتورینگ صورت با ما در تماس باشید

نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی

مشاوره تلفنی