بوتاکس چانه

دکتر لیلا رحیمی

عضو انجمن آکادمی پوست آمریکا

پخش ویدیو

تزریق بوتاکس به چانه چیست؟

بوتاکس چانه یکی از عمل‌های زیبایی کم تهاجمی است که تاثیر بسزایی در رفع چین و چروک چانه دارد. این روش زیبایی همچنین می‌تواند شلی پوست و افتادگی عضلات در ناحیه چانه را بهبود ببخشد. سم بوتولینوم یا همان بوتاکس حرکت ماهیچه‌های چانه را محدود کرده و چروک‌های قسمت پایین فک را صاف می‌کند. در ادامه این مقاله قصد داریم به رایج‌ترین سوالات شما در مورد تزریق بوتاکس چانه پاسخ دهیم، با ما همراه باشید.

لیفت با نخ

فهرست مطالب

تزریق بوتاکس به چانه چه کاربردهایی دارد؟

برخی از ما به طور طبیعی هنگام باز و بسته کردن دهان، چانه خود را بیشتر از دیگران منقبض می‌کنیم. انجام این کار می‌تواند منجر به ظاهر شدن چین‌و‌چروک و گودی در چانه شود. بوتاکس چانه از انقباض عضلات و بروز چین‌و‌چروک جلوگیری می‌کند.
از‌طرف‌دیگر با تزریق بوتاکس در عضلات منتالیست می‌توان گودی چانه را به‌راحتی برطرف کرد. با از بین رفتن گودی چانه ظاهر شما شاداب‌تر به نظر می‌رسد و عیب و نقص آن برطرف می‌شود.

چه کسانی می‌توانند از تزریق بوتاکس به چانه استفاده کنند؟

اگر در ناحیه چانه فرو‌رفتگی یا چین‌و‌چروک عمیقی دارید می‌توانید از بوتاکس چانه برای بهبود ظاهر خود استفاده کنید. همچنین اگر به دلایل ژنتیکی مستعد چین‌‌و‌چروک در ناحیه چانه هستید، با تزریق بوتاکس می‌توانید از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

بوتاکس چانه در شرایطی مناسب شماست؟

درمان بوتاکس چانه برای افرادی مناسب است که از بافت ناهموار پوست رنج می‌برند. صرف‌نظر از این‌که گودی چانه ناشی از عوامل ژنتیکی یا روند پیری است، می‌توان درمان را هم برای بیماران جوان‌ و هم مسن‌ انجام داد. بنابراین، اگر شما از لحاظ عمومی سلامت هستید و از نتایج درمان انتظارات واقع بینانه‌ای دارید، برای تزریق بوتاکس چانه مناسب هستید.

مراحل تزریق بوتاکس به چانه

تزریق بوتاکس چانه روش زمانبری نیست و به‌راحتی انجام می‌شود. قبل از تزریق بوتاکس لازم است که در مورد سوابق پزشکی و نتایج مورد انتظار خود با پزشک صحبت کنید. در اولین مرحله تزریق بوتاکس، پزشک ناحیه درمان را استریل کرده و از یک بی‌حس‌کننده موضعی برای کاهش ناراحتی بیمار استفاده می‌کند. در مرحله بعدی بوتاکس به عضلات چانه تزریق می‌شود که ممکن است با کمی احساس ناراحتی همراه باشد.

پزشک در حال تزریق بوتاکس به چانه بیمار

قبل از بوتاکس چانه چه مواردی را باید رعایت کنید؟

مهمترین کار قبل از بوتاکس چانه، پیدا کردن یک پزشک بوتاکس چانه است که از تجربه خوبی برخوردار باشد. یک پزشک خوب دارای مجوز درمان است و به سوالات شما در ارتباط با هزینه و عوارض جانبی پاسخ می‌دهد. برای این‌که از میزان مهارت پزشک مورد نظر مطمئن شوید، حتما عکس‌های مربوط به بیماران وی را قبل و بعد از درمان مشاهده کنید.
پزشک بعد از ویزیت اولیه، دستورالعمل‌های لازم را به شما ارائه می‌دهد تا برای بوتاکس چانه آماده شوید. همچنین قبل از تزریق بوتاکس، چند عکس از شما گرفته می‌شود تا نتایج قبل و بعد را با یکدیگر مقایسه کنید. در‌صورتی‌که بیمار هستید یا از داروی خاصی استفاده می‌کنید، لازم است حتما پزشک را از آن مطلع سازید.
یک هفته قبل از تزریق باید مصرف داروهای غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن و مکمل‌هایی مانند روغن ماهی را متوقف کنید. همچنین به مدت 48 ساعت نباید از نوشیدنی‌های الکلی استفاده کنید.

مراقبت ‌های بعد از بوتاکس چانه چیست؟

پزشکان توصیه می‌کنند که بعد از بوتاکس چانه ناحیه درمان را تمیز نگه دارید و از لمس یا ماساژ آن اجتناب کنید. همچنین لازم است که از انقباض عضلات صورت، به‌ویژه ناحیه چانه خودداری کنید. برای بهبود نتایج بهتر است به مدت چند روز استراحت کنید و در هنگام استراحت سعی کنید به پشت و روبه بالا بخوابید.

مزایا و معایب بوتاکس چانه

با افزایش سن، پوست اطراف چانه ممکن است دچار گودی یا چروک شود. در برخی موارد، بافت این ناحیه می‌تواند ظاهری شبیه پوست پرتقال به خود بگیرد. بوتاکس چانه اثر چین‌و‌چروک یا فرورفتگی را از بین می‌برد و ظاهر شما را جوان‌تر می‌کند.
تزریق بوتاکس به چانه یک روش زیبایی راحت است که زمان بهبودی نسبتا کوتاهی دارد. برای انجام این روش نیازی به بیهوشی نیست و می‌تواند در مطب دکتر نیز انجام شود. تزریق بوتاکس بر توانایی شما برای رفتن به محل کار تاثیری نمی‌گذارد. بنابراین، بعد از انجام بوتاکس می‌توانید بلافاصله به محل کار خود برگردید و فعالیت‌هایتان را از سر بگیرید.
بوتاکس چانه جزء روش‌های زیبایی کم خطر به شمار می‌رود که معمولا عوارض جانبی خاصی ندارد. با وجود این ممکن است برخی افراد با عوارضی مانند احساس سوزش، بی‌حسی، درد، تورم و کبودی خفیف در ناحیه تزریق مواجه شوند. بروز مشکلات تنفسی و تکلم از دیگر عوارض جانبی بوتاکس چانه است که به ندرت اتفاق می‌افتد.

تصاویر قبل و بعد از تزریق بوتاکس به چانه

در ادامه مقاله تصاویری از قبل و بعد تزریق بوتاکس به چانه را با شما به اشتراک گذاشته‌ایم. به کمک این تصاویر می‌توانید از نتایج بوتاکس روی چانه خود دید بهتری داشته باشید. این تصاویر تنها می‌توانند به‌عنوان مرجع و مثال در نظر گرفته شوند و نتایج درمان با توجه به شرایط خاص شما ممکن است متفاوت باشد.

عکس قبل و بعد از بوتاکس چانه

 

بعد
قبل

تزریق بوتاکس به چانه چه نتیجه‌ای دارد؟

واکنش هر فردی نسبت به اثرات بوتاکس متفاوت است. بنابراین، نتایج تزریق بوتاکس ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. با‌این‌حال، نتایج بوتاکس چانه معمولا در روزهای اول بعد از تزریق قابل مشاهده است. اما، برای دیدن نتایج نهایی باید حداقل 10 روز صبر کنید.

میزان ماندگاری تزریق بوتاکس به چانه چیست؟

بوتاکس چانه یک روش زیبایی دائمی نیست و معمولا به مدت 3 تا 6 ماه ماندگاری دارد. البته مدت زمان دوام آوردن بوتاکس چانه می‌تواند با توجه به سن، جنسیت، دوز بوتاکس مصرفی، متابولیسم و قدرت عضلات چانه شما متفاوت باشد.
به‌طور‌کلی هر چه دوز بوتاکس مورد استفاده بیشتر باشد، ماندگاری آن نیز بیشتر خواهد بود. از‌طرف‌دیگر توصیه متخصصان این است که برای حفظ نتایج، بهتر است 2 تا 3 بار در سال بوتاکس چانه را تکرار کنید.

تفاوت تزریق بوتاکس و فیلر به چانه

فیلرها مواد تزریقی هستند که با سوزن وارد ماهیچه می‌شوند و به از بین بردن چین‌و‌چروک کمک می‌کنند. بوتاکس و فیلر بسیار شبیه به یکدیگر هستند و به‌عنوان داروی ضد پیری عمل می‌کنند. با‌این‌حال، مهمترین تفاوت بوتاکس و فیلر چانه در نحوه کار آن‌ها نهفته است.
بوتاکس ماهیچه‌های زیرین صورت را فلج می‌کند، در‌حالی‌که فیلرها با پر‌ کردن چین‌و‌چروک، پوست را حجیم می‌کنند. بنابراین، بسیاری از افراد برای درمان چین‌‌و‌چروک‌های عمیق یا افزایش حجم به استفاده از پرکننده‌‌ها متوسل می‌شوند.

تجربه‌های واقعی افرادی که تزریق بوتاکس به چانه کرده‌اند؟

بسیاری از بیمارانی که به کلینیک ما مراجعه می‌کنند به دنبال درمان برای از بین بردن چین‌و‌چروک و گودی چانه هستند. چراکه چین‌وچروک‌‌های چانه و فرورفتگی‌های عمیق آن سبب کاهش اعتماد به نفس در این افراد می‌شود.
پس از تزریق بوتاکس به چانه و گذشت چند هفته از درمان، بیماران متوجه تفاوت قابل‌توجهی در ظاهر بصری چانه و جوان‌تر شدن خود می‌شوند. همین امر اعتماد به نفس را در آنان افزایش می‌دهد و کمک می‌کند تا به ایده‌آل‌های زیبایی شناختی خود برسند.

میزان بوتاکس مورد نیاز یکی از عوامل تاثیرگذار در هزینه بوتاکس چانه است

هزینه تزریق بوتاکس به چانه در ایران و جهان

با وجود این‌که تزریق بوتاکس کاربردهای درمانی زیادی از جمله درمان میگرن دارد. اما، همچنان یک روش زیبایی محسوب می‌شود که تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. بنابراین، اگر قصد دارید تزریق بوتاکس چانه را انجام دهید، باید هزینه‌های آن را از جیب بپردازید.
عوامل زیادی وجود دارد که در هزینه بوتاکس چانه اثر‌گذار است. یکی از فاکتور‌های تعیین‌کننده قیمت، میزان بوتاکس مورد نیاز برای عمل است. علاوه‌بر این‌ موقعیت جغرافیایی و محل کلینیک بوتاکس چانه نیز می‌تواند از دیگر عوامل تاثیر‌گذار در قیمت باشد.

جمع بندی

چانه یکی از نواحی صورت است که در اثر افزایش سن یا حرکات مکرر دچار علائم پیری و چین‌و چروک می‌شود. بوتاکس چانه روشی غیر جراحی و محبوب است که با کنترل حرکت ماهیچه‌های صورت، چین‌و چروک‌ها را برطرف کرده و از ایجاد آن جلوگیری می‌کند.
در این مقاله ما تزریق بوتاکس چانه را مورد بررسی قرار دادیم و هرچه نیاز بود راجع به آن بدانید با شما به اشتراک گذاشتیم. در پایان اگر باز هم در این زمینه سوالی دارید، می‌توانید برای تعیین وقت مشاوره با ما تماس بگیرید.

مشاوره تلفنی رایگان