بوتاکس گونه

دکتر لیلا رحیمی

عضو انجمن آکادمی پوست آمریکا

پخش ویدیو

بوتاکس گونه چیست ؟

گونه‌های برجسته و زاویه‌دار به‌عنوان یکی از معیارهای اصلی زیبایی چهره شناخته می‌شوند و در چند سال اخیر بسیاری از افراد به‌دنبال روش‌‌هایی برای فرم‌دهی به گونه‌های خود هستند، اما چطور گونه‌هامون رو زاویه‌دار کنیم؟ روش های فرم دهی به گونه ها مختلف است که بوتاکس گونه یکی از بهترین و اثرگذارترین روش‌ها محسوب می‌شود که نتیجه ایده‌آلی را به همراه دارد. در ادامه همراه ما باشید تا با جزئیات این روش آشنا شوید.

لیفت با نخ

فهرست مطالب

بوتاکس گونه چیست و چه فوایدی می‌تواند برای شما داشته باشد؟

گونه‌های برجسته و زاویه‌دار چهره شما را شاداب‌تر و جوان‌تر می‌کنند و گونه‌های افتاده از زیبایی چهره شما می‌کاهند. بوتاکس گونه دقیقا همان روشی است که زیبایی و شادابی را به گونه‌های شما هدیه می‌دهد. تزریق بوتاکس در رفع چین و چروک‌های گونه نیز اثر دارد و تمام این ویژگی‌ها باعث شده‌اند که بوتاکس برای زیبایی صورت به محبوبیت بالایی بین مردم برسد.
بهبود فرم ابروها با بوتاکس، از دیگر فواید این روش است، بنابراین اگر ابروهای افتاده دارید یا به هر دلیلی از فرم آن‌‌ها راضی نیستید، می‌توانید تزریق بوتاکس را امتحان کنید. بعد از انجام این تکنیک زیبایی، گونه‌ها و تا حدودی پیشانی لیفت می‌شوند که این تغییرات در فرم ابرو اثر می‌گذارند.

افرادی که مناسب استفاده از بوتاکس گونه هستند

رفع افتادگی گونه با بوتاکس از اصلی‌‌ترین دلایل انجام این تکنیک است، بنابراین افرادی که گونه‌های افتاده و آویزان دارند، برای این درمان کاندیدای مناسبی هستند. البته این تکنیک زیبایی تنها برای رفع افتادگی و چین و چروک‌های گونه نیست و افراد با خواسته‌های دیگر می‌توانند این روش زیبایی را تست کنند:
⦁ اگر می‌خواهید صورت زاویه‌دار داشته باشید، می‌توانید با بوتاکس گونه به این خواسته خود برسید. این روش علاوه‌بر زاویه دادن به صورت، فک و چانه را ظریف‌تر نشان می‌دهد.
⦁ اگر فرم صورتتان لاغر است و می‌خواهید صورت پرتر و زیباتر داشته باشید، تزریق بوتاکس گونه انتخاب مناسبی خواهد بود.
⦁ در نهایت کاندیدای بوتاکس گونه باید بالای 18 سال سن داشته باشد.

در این موارد شما از تزریق بوتاکس گونه منع می‌شوید

این تکنیک زیبایی برای برخی از افراد با برخی شرایط مناسب نخواهد که این موارد عبارتند از:
⦁ اگر چین و چروک‌های بسیار عمیقی روی پوست وجود دارد؛ زیرا بوتاکس توانایی رفع آن‌ها را ندارد.
⦁ اگر در ناحیه مورد‌نظر عفونت یا تبخال دیده می‌شود.
⦁ اگر در دوران بارداری یا شیردهی هستید.

اگر این موارد را دارید باید قبل از بوتاکس گونه به پزشک خود اطلاع دهید

افرادی که در حال مصرف داروهای ضد انعقاد و رقیق‌کننده خون هستند، باید پیش از آنکه اقدامی در جهت بوتاکس گونه انجام دهند، با پزشک خود مشورت کنند. افرادی که به بیماری‌های عضلانی و عصبی مبتلا هستند نیز باید با پزشک مشورت کنند، زیرا گاهی اوقات شرایط بیماری به‌گونه‌ای است که انجام بوتاکس وضعیت را بدتر می‌کند یا به‌دلیل شرایط بیماری، بوتاکس بی‌اثر خواهد شد.

بهترین زمان برای تزریق بوتاکس گونه

تا اواخر دهه 20 زندگی، پوست صورت صاف و بدون چین و چروک است و تقریبا از اواسط یا اواخر این دهه، خطوط و چین و چروک‌ها روی پوست ظاهر می‌شوند. به همین دلیل بسیاری از متخصصان تزریق بوتاکس بر این باور هستند که بهترین زمان برای تزریق بوتاکس گونه اواخر دهه 20 یا اوایل دهه 30 زندگی است. البته در برخی از شرایط با توجه به شرایط متقاضی، این درمان در زمان‌های دیگر انجام می‌شود!

بوتاکس گونه طی این مراحل انجام می‌شود

در ابتدا متخصص میزانم افتادگی گونه‌ها، چین‌ و چروک‌ها و نوع پوست را بررسی می‌کند و براساس این موارد دوز لازم برای تزریق بوتاکس را مشخص خواهد کرد. تزریق بوتاکس به گونه با سوزن‌های بسیار ریز انجام می‌شود که درد بسیار کمی دارد، اما برای به حداقل رساندن این درد از پمادهای بی‌حسی استفاده می‌شود.
متخصص بوتاکس را با سوزن‌هایی که حاوی این ماده هستند به قسمت‌های مشخص شده وارد و بوتاکس را به آن ناحیه تزریق می‌کند. در ادامه سم بوتولیسم بوتاکس عضلات آن ناحیه را فلج می‌کند که نتیجه آن رفع افتادگی گونه‌ها و چین و چروک‌های پوست است.

برای آمادگی قبل از تزریق بوتاکس گونه باید این کارها را انجام دهید

برای قبل و بعد از بوتاکس گونه، مراقبت خاصی مشخص نشده است؛ تنها چند نکته وجود دارد که توجه به آن‌ها اثرگذاری بوتاکس را بیشتر و بهتر می‌کند. در رابطه با مراقبت‌های پیش از تزریق، شما باید به متخصص در رابطه با داروهای خاصی که مصرف می‌کنید اطلاع دهید یا اگر بیماری خاصی دارید بگویید. زیرا اگر شما از داروهایی نظیر آسپرین، ایبوپروفن یا داروهای ضد انعقاد استفاده کنید، باید به مدت دو هفته مصرف آن‌ها قطع شود تا مشکلی در روند تزریق پیش نیاید.

لیست مراقبت‌هایی که باید بعد از تزریق بوتاکس گونه انجام دهید

بعد از آنکه تزریق بوتاکس انجام شد، سعی کنید تا 24 ساعت از لمس و فشار دادن ناحیه خودداری کنید، زیرا با این کار ممکن است ماده بوتاکس از قسمتی به قسمت دیگر جابه‌جا شود. ورزش کردن و انجام فعالیت‌های سنگین تا حداقل یک روز ممنوع است. بعد از تزریق، ایجاد کبودی در قسمت‌های مشخص شده طبیعی به ‌نظر می‌رسد که می‌توان با قرار دادن کیسه‌های یخ این مشکل را حل کرد.

بوتاکس گونه چه کاربردهایی دارد؟

بوتاکس گونه طرفداران بسیاری دارد که دلیل این موضوع کاربردهای متنوع این روش است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

زاویه‌دار کردن صورت با بوتاکس گونه

امروزه صورت زاویه‌دار به یکی از معیارهای اصلی زیبایی به ویژه میان جوانان تبدیل شده است. با تزریق بوتاکس گونه و برجسته‌تر شدن گونه‌ها، فک و چانه کوچک‌تر دیده می‌شوند که این موضوع منجر به زاویه‌دار شدن صورت خواهد شد.

رفع افتادگی گونه با بوتاکس گونه

رفع افتادگی گونه با بوتاکس گونه، اصلی‌ترین کاربردی است که باید به آن اشاره کنیم. گونه‌های افتاده که ناشی از افزایش سن، بیماری و … هستند، صورت شما را پیرتر و خسته‌تر نشان می‌دهند که می‌توانید با تزریق بوتاکس این مشکل را حل کنید.

بهبود شکل ابروها با بوتاکس گونه

فرم ابروها در زیبایی تاثیر قابل توجهی دارند و با تزریق بوتاکس به گونه‌ها، شاهد بهبود شکل ابروها نیز خواهیم بود. ابروها بعد از این تزریق به زیبایی لیفت می‌شوند و چهره شما را جذاب‌تر می‌کنند.

 

بوتاکس گونه ممکن است همچین عوارضی داشته باشد

بوتاکس گونه یکی از کم عارضه‌ترین تکنیک‌های زیبایی است که عوارض بسیار کمی برای آن وجود دارد که معمولا این عوارض در صورت بروز یک روز بعد از تزریق از بین می‌روند. این عوارض جزئی و احتمالی عبارتند از:
⦁ درد در محل تزریق
⦁ سردرد
⦁ حالت تهوع
⦁ کبودی در ناحیه تزریق
⦁ خونریزی از محل تزریق

چگونه می‌توان از عوارض بوتاکس گونه پیشگیری کرد؟

شما باید تزریق بوتاکس گونه را در یک کلینیک معتبر و توسط یک متخصص حرفه‌ای در این حوزه انجام دهید تا احتمال بروز عوارض نام‌برده شده به حداقل برسد. رعایت مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق نیز در پیشگیری این عوارض موثر خواهد بود.

اگر دچار همچین مواردی شدید باید به پزشک مراجعه کنید!

خونریزی شدید از محل تزریق، درد شدید و غیرقابل تحمل، سردرد و تهوع شدید از جمله عوارضی هستند که اگر طولانی شوند باید به پزشک مراجعه کنید تا بررسی‌های لازم صورت گیرد و مشخص شود خطری شما را تهدید نمی‌کند!

ماندگاری بوتاکس گونه تا چه میزان است؟

بعد از آنکه تزریق بوتاکس انجام شود، نتیجه تا حدودی قابل مشاهده خواهد بود، اما در برخی از افراد 1 الی 2 روز و در برخی دیگر 7 الی 10 روز بعد نتیجه اصلی مشخص خواهد شد. در رابطه با ماندگاری بوتاکس گونه باید گفت این روش دائمی نیست و نیاز به تمدید دارد. نتیجه این روش به نوع بوتاکس، دوز تزریقی و شرایط خود شخص بستگی دارد، اما با این حال حدود ماندگاری آن بین 3 الی 6 ماه است و بعد از آن دوباره چین و چروک‌ها روی پوست ظاهر می‌شوند.

چه راهکارهایی برای تمدید ماندگاری بوتاکس گونه وجود دارد؟

روشی برای دائمی کردن نتیجه بوتاکس وجود ندارد، اما با برخی روش‌ها می‌توان ماندگاری نتیجه را افزایش داد که این روش‌ها عبارتند از:
⦁ توجه به مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق
⦁ انجام بوتاکس در فواصل زمانی مشخص
⦁ دوری از نور مستقیم آفتاب و استفاده از کرم‌های ضدآفتاب مناسب
⦁ محدود کردن مصرف مواد قندی و فرآوری شده و رعایت تغذیه مناسب
⦁ نوشیدن آب کافی
⦁ کنترل استرس و فشار عصبی
⦁ خودداری از مصرف سیگار، ویپ، الکل و …

بوتاکس گونه چه تفاوت‌هایی با فیلر گونه دارد؟

بوتاکس شکل ضعیف‌ شده سم بوتولینیوم است که استفاده دوز استاندارد از آن به رفع افتادگی و چین و چروک‌های صورت کمک می‌کند. این سم سیگنال‌های عصبی را فلج می‌کند و باعث حرکت نکردن عضلات ناحیه تزریق می‌شود که نتیجه آن همان رفع خطوط و چروک‌های پوست است.
اما فیلرها موادی هستند که برای افزایش حجم و پر کردن صورت مورداستفاده قرار می‌گیرند؛ برای مثال تزریق چربی به پوست یک نوع تزریق فیلر است. ماندگاری فیلرها بین 6 ماه الی 2 سال خواهد بود که به نسبت بوتاکس، این ماندگاری بیشتر است. بنابراین اگر گونه‌های لاغری دارید، تزریق فیلر انتخاب بهتری خواهد بود، اما اگر گونه‌ شما افتاده است و می‌خواهید فرم آن را بهبود دهید یا چین و چروک‌ها را از بین ببرید، بوتاکس گونه را انتخاب کنید.

این علایم نشان دهنده این است که بوتاکس گونه به درستی انجام شده است

اگر بعد از تزریق بوتاکس، عوارض خاصی ایجاد نشد و نتیجه اولیه تا حدودی قابل مشاهده بود، باید بدانید که بوتاکس گونه به‌درستی انجام شده است و با گذر زمان نتیجه روز به روز بهتر می شود. دقت داشته باشید که رعایت مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس بسیار اهمیت دارد، زیرا اگر بوتاکس به بهترین شکل انجام شود، اما شما مراقبت‌های لازم را انجام ندهید، هیچ نتیجه‌ای حاصل نخواهد شد.

هزینه بوتاکس گونه به چه شکل است؟

هزینه بوتاکس گونه قطعی و مشخصی نیست، زیرا عوامل مختلفی روی این هزینه تاثیر دارند که عبارتند از:
⦁ هرچه ناحیه موردنظر بزرگ‌تر باشد، میزان بوتاکس بیشتری تزریق می‌شود و هزینه افزایش پیدا خواهد کرد.
⦁ هرچه میزان چین و چروک و افتادگی بیشتر باشد، واحد بوتاکس بیشتری تزریق خواهد شد.
⦁ تجربه و مهارت متخصص در هزینه بوتاکس گونه اثر دارد.
⦁ منطقه جغرافیایی و تعداد کلینیک‌های زیبایی که در یک محل قرار دارد.
جمع‌بندی
گونه‌های برجسته و پوست صاف و بدون چروک، از اصلی‌ترین معیارهای زیبایی چهره هستند. اگر شما از داشتن چنین فاکتورهای زیبایی محروم هستید، نگران نباشید، زیرا با بوتاکس گونه می‌توان تمام این مشکلات را برطرف کرد و زیبایی را به چهره برگرداند. البته فراموش نکنید که این درمان را به یک فرد متخصص بسپارید تا بهترین نتیجه با کمترین عارضه حاصل شود.

مشاوره تلفنی

مشاوره تلفنی