بوتاکس ابرو

دکتر لیلا رحیمی

عضو انجمن آکادمی پوست آمریکا

پخش ویدیو

آشنایی با بوتاکس ابرو

به دلیل افزایش سن و حتی به دلایل ژنتیکی و سبک زندگی، چین‌وچروک بین ابروها، خط چشم و حتی عدم تقارن ابروها ایجاد می‌شود. معمولاً نواحی نزدیک ابرو بیشتر دچار مشکل می‌شوند. یکی از راه‌های ازبین‌بردن این مشکلات و تعویق پیری انجام بوتاکس ابرو است. در ادامه صفر تا صد بوتاکس ابرو بررسی شده است.

لیفت با نخ

فهرست مطالب

بوتاکس ابرو چیست و چه کاربردهایی برای شما دارد؟

بوتاکس یک روش تزریقی برای زیباسازی و رفع چین و چروک است. بوتاکس سمی به نام بوتولینوم است که تزریق آن به عضلات می‌تواند باعث تضعیف و فلج شدن آن‌ها شود. البته خود سم بوتولینوم به‌شدت خطرناک است و مصرف خوراکی آن حتی باعث مرگ خواهد شد. با ترکیب این سم با برخی از مواد دیگر، خطرات آن را از بین برده‌اند و از آن برای تزریق استفاده می‌کنند. این سم قدرت عضلات که باعث چین‌وچروک شده‌اند را از بین می‌برد و به‌این‌ترتیب چین‌وچروک را محو می‌کند.

بوتاکس کاربردهای مختلفی دارد. بوتاکس ابرو دارای کاربردهای زیر است:

 • لیفت ابرو: در صورت افتادگی ابرو، شل شدن ماهیچه‌ها و پوست می‌توانید با انجام بوتاکس، لیفت ابرو و زیباسازی ابروها را انجام دهید.
 • ایجاد تقارن بین ابروها: در صورت عدم توازن ابروها، ابروی پایین‌تر لیفت شده و یا ابروی بالاتر، با تزریق بوتاکس به پیشانی، پایین‌تر خواهد آمد.
 • رفع چین‌وچروک: برای رفع چین‌وچروک، به‌خصوص در بین ابروها و اطراف چشم و اصلاح خط اخم، می‌توانید از بوتاکس استفاده کنید.

 

بوتاکس ابرو در تهران و زعفرانیه

بوتاکس ابرو در تهران و زعفرانیه، در این مرکز با مجوز معتبر انجام می‌شود. کادر پزشکی این مجموعه شما را به‌خوبی راهنمایی می‌کنند تا بهترین روش تزریق برای شما انجام شود. در صورت مراجعه به مراکز نامعتبر، عوارض بوتاکس را تجربه خواهید کرد. خوشبختانه این مرکز از کادر پزشکی حرفه‌ای و متخصص استفاده می‌کند.

آشنایی با مزایا و معایب بوتاکس ابرو

بوتاکس مزایای زیادی دارد که باعث محبوبیت آن شده است. در کنار مزایای زیادی که دارد قطعاً معایبی هم دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی کرده‌ایم.

بوتاکس ابرو چه مزایایی دارد؟

بوتاکس ابرو مزایای مختلفی دارد که در ادامه آن‌ها را بیان می‌کنیم.

 

بوتاکس ابرو چگونه باعث افزایش اعتماد به نفس و رضایت از ظاهر می‌شود؟

مشکلاتی مانند شل‌شدن و چین‌وچروک پوست، اطراف چشم‌ها و بین ابروها باعث می‌شود تا زیبایی فرد تحت‌تأثیر قرار بگیرد. با ازبین‌بردن این مشکلات، علاوه بر این که ابروها حالت بهتری خواهند گرفت، صاف شدن پوست را نیز در پی خواهد داشت و این موضوع می‌تواند باعث افزایش اعتماد به نفس و رضایت از ظاهر شود. در صورت عدم درمان مشکلات، حتی ممکن است بر زندگی و موقعیت‌های اجتماعی شخص هم تأثیرگذار باشد.

 

بوتاکس ابرو چگونه باعث کاهش استرس و افسردگی می‌شود؟

معمولاً افرادی که شکل ابروی خوبی ندارند و با چین‌وچروک بین ابرو، خط اخم و لبخند مواجه هستند، مشغول ظاهر خود می‌شوند. در واقع آن‌ها می‌ترسند که مردم آن‌ها را چگونه قضاوت خواهند کرد. آن‌ها معمولاً از ظاهر خود ناراضی هستند؛ زیرا می‌دانند در جامعه‌ای زندگی می‌کنند که به زیبایی و جوانی اهمیت می‌دهد. بدون شک چین‌وچروک، مشکلات ابرو و پیرشدن ظاهر می‌تواند باعث استرس و افسردگی فرد شود.

 

بوتاکس ابرو چگونه باعث بهبود بیماری‌هایی مانند میگرن و تعریق بیش از حد می‌شود؟

افرادی که به بیماری میگرن مزمن مبتلا هستند، می‌توانند با انجام بوتاکس ابرو تا حدودی این بیماری را درمان کنند. افرادی به بیماری میگرن مزمن مبتلا هستند که در طول ماه بیش‌تر از 15 روز سردرد داشته باشند.

تحقیقات نشان می‌دهد که انجام بوتاکس در ناحیه سروگردن و ابرو می‌تواند باعث کاهش تعداد سردردهای میگرنی شود. تحقیقات نشان می‌دهد که انجام دو دوره تزریق بوتاکس، حدود 50 درصد باعث کاهش سردرد میگرنی و انجام پنج نوبت تزریق بوتاکس، 70 درصد باعث کاهش سردردهای میگرنی شده است؛ بنابراین به احتمال بسیار زیاد انجام بوتاکس ابرو بر روی کاهش سردرد میگرنی تاثیر مستقیمی دارد.

گاهی اوقات فرد به مشکل تعریق سروصورت مبتلا است. تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق سروصورت روش مناسبی است که معمولاً جواب خوبی هم می‌دهد.

بوتاکس ابرو چگونه باعث اصلاح اختلالات عصبی مانند اسپاسم چشم و ابرو می‌شود؟

اسپاسم چشم و ابرو باعث پرش و حرکات غیرارادی و غیرقابل‌کنترل چشم، ابرو و پلک می‌شود. در واقع عدم تعادل در سیستم عصبی، به دلایل مختلف، می‌تواند باعث رخ‌دادن این مشکل شود. در اثر این آسیب عضلات سفت و منقبض می‌شوند و اسپاسم به وجود می‌آید. با تزریق بوتاکس می‌توان انقباض عضلات را رفع کرد؛ در نتیجه اسپاسم نیز از بین خواهد رفت.

تزریق بوتاکس

بوتاکس ابرو چه معایبی دارد؟

در کنار مزایای زیادی که بوتاکس ابرو دارد، می‌تواند معایبی هم به همراه داشته باشد که در ادامه بررسی می‌شوند. عوارض و خطرات بوتاکس ابرو در صورت انجام تزریق نزد مراکز معتبر به حداقل خواهد رسید. عوارضی مانند درد، بی حس‌شدن، احساس تنگی نفس، افتادگی ابروها و پلک‌ها، مشکل در غذاخوردن و صحبت‌کردن، و برخی از مشکلات چشمی از معایب و عوارض بوتاکس ابرو هستند.

 

در چه شرایطی بوتاکس ابرو راه‌حل مناسبی برای شماست؟

بوتاکس ابرو برای افرادی مناسب است که در اثر گذر زمان دچار افتادگی و یا عدم تقارن ابرو شده‌اند. علاوه بر این، افرادی که به‌صورت ژنتیکی و مادرزادی نیز با این مشکلات روبه‌رو هستند، می‌توانند کاندیدای مناسبی برای بوتاکس ابرو باشند.

بوتاکس ابرو برای چه کسانی مناسب است و چه کسانی نباید از آن استفاده کنند؟  

قطعاً تمامی افراد، کاندیدای خوبی برای انجام بوتاکس نیستند. در ادامه بررسی خواهیم کرد که بوتاکس برای چه کسانی مناسب است و چه افرادی نباید بوتاکس انجام دهند.

بوتاکس ابرو مناسب چه کسانی است؟

بوتاکس ابرو برای تمامی افراد بین 18 تا 60 سال مناسب است. البته این افراد باید دارای سلامت جسمانی باشند. این افراد باید مشکلاتی نظیر افتادگی پلک و ابرو داشته باشند یا ابروهای آن‌ها تقارن نداشته باشد. البته افراد دارای چین‌و‌چروک بین ابرو و خط چشم نیز کاندیدای خوبی برای انجام بوتاکس ابرو هستند. لازم به ذکر است در صورتی که هیچگونه مشکلی ندارید از انجام بوتاکس خودداری نمایید.

 

بوتاکس ابرو برای چه کسانی مناسب نیست؟

بوتاکس برای تمامی افراد مناسب نیست. انجام بوتاکس برای افراد زیر مناسب نخواهد بود:

 • زنان باردار: تزریق بوتاکس برای مادران باردار به علت احتمال پخش‌شدن سم در کل بدن و یا افزایش هورمون بارداری و بالارفتن حجم خون برای جنین بسیار خطرناک است.
 • افراد زیر 18 سال: انجام بوتاکس برای افراد زیر 18 سال ممکن است کارایی و ایمنی لازم را نداشته باشد.
 • حساسیت به بوتاکس: افرادی که به بوتاکس حساسیت دارند ممکن است با عوارض زیادی روبه‌رو شوند.
 • تزریق بوتاکس برای افراد دارای برخی از بیماری‌های خاص (بیماری‌های عصبی، عضلانی و پوستی) ممنوع است.

لازم به ذکر است که افراد دارای بیماری‌های قلبی و عروقی و افرادی که با مشکلات خونریزی روبه‌رو هستند بهتر است قبل از انجام تزریق با پزشک خود مشورت کنند.

 

 

میزان ماندگاری بوتاکس ابرو چقدر است؟

حتماً به هزینه و مدت ماندگاری بوتاکس ابرو توجه کنید. میزان ماندگاری بوتاکس به عوامل مختلفی همچون متابولیسم بدن و تعداد دفعات تزریق بستگی دارد. در واقع هرچه متابولیسم بدن بیشتر باشد تأثیر بوتاکس سریع‌تر از بین خواهد رفت. علاوه بر این، هر چه‌قدر تعداد دفعات تزریق در ناحیه ابرو بیشتر باشد، عضله ضعیف‌تر خواهد شد و ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

به طور میانگین افرادی که دارای اخم ابرو هستند، به حدود 20 واحد بوتاکس برای از بین بردن آن احتیاج خواهند داشت. معمولاً پس از تزریق اول، ماندگاری آن در حدود 4 ماه خواهد بود. حال برای تزریق بعدی به واحد کمتری نیاز خواهند داشت. برای تزریق دوم نیاز به حدود 15 واحد خواهد بود. پس از تزریق 15 واحد بوتاکس، میزان ماندگاری آن حدود 6 ماه خواهد بود.

 

مراحل تزریق بوتاکس ابرو چیست؟

مراحل تزریق بوتاکس ابرو به‌صورت زیر است:

 1. ابتدا روی صندلی می‌نشینید و سپس پزشک پشت صندلی را به‌اندازه 60 درجه می‌خواباند.
 2. پزشک، با مهارت خود عضلات موردنظر و به‌خصوص عضله حلقوی چشم و محل تزریق را به‌خوبی مشخص می‌کند.
 3. معمولاً از یخ برای بی حس‌کردن نقاط تزریق استفاده می‌شود.
 4. سپس با استفاده از الکل ضدعفونی، محل تزریق را تمیز می‌کند.
 5. پزشک تزریق را انجام می‌دهد.
 6. باید محل تزریق را در جهت مطمئن و به‌دوراز چشم فشار دهید.

پس از یک تا دو هفته نتیجه انجام بوتاکس ابرو مشخص خواهد شد.

 

بوتاکس ابرو چه مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق را می‌طلبد و چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

   

مراقبت‌های قبل و بعد از انجام تزریق بسیار مهم هستند. تا دو هفته قبل از انجام بوتاکس باید از مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی خودداری کنید. مصرف آن‌ها می‌تواند اثربخشی تزریق را کاهش دهد. مصرف داروهای رقیق‌کننده خون مانند آسپرین و برخی دیگر از داروها مانند بروفن، داروهای گیاهی و به‌طورکلی داروهایی که باعث افزایش خطر خون‌ریزی می‌شوند ممنوع است.

علاوه بر این از انجام اپیلاسیون خودداری کنید و در معرض آفتاب نیز قرار نگیرید. حتماً قبل از انجام بوتاکس میزان کافی غذا میل کنید؛ زیرا پس از انجام بوتاکس تا مدتی عضلات ضعیف هستند و خوردن غذا کار راحتی نخواهد بود.

پس از انجام بوتاکس ابرو از اصلاح‌کردن ابرو خودداری کنید؛ زیرا این عمل باعث منقبض شدن عضلات و در نتیجه ماندگاری چین‌وچروک خواهد شد. ورزش آرام صورت پس از انجام بوتاکس توصیه می‌شود؛ اما انجام حرکات با شدت بالا توصیه نمی‌شود. ضمن این که برای جلوگیری از پخش‌شدن بوتاکس از لمس‌کردن و فشاردادن آن خودداری نمایید. حتی‌الامکان تا چند روز پس از انجام بوتاکس استراحت کنید تا ضربان قلب پایینی داشته باشید.

 

تصاویر قبل و بعد مراجعان بعد از بوتاکس ابرو

تصویر زیر تفاوت واضح قبل و بعد از انجام بوتاکس ابرو را نشان می‌دهد.

 

بوتاکس ابرو چگونه باعث جوان‌سازی و زیبایی چشم‌ها می‌شود و چه تأثیری بر روی پلک‌ها دارد؟

سؤال اینجا است که چطور با بوتاکس ابروهامون رو جوانسازی کنیم؟ با انجام بوتاکس ابرو و خط دور چشم، چین‌وچروک دور چشم از بین می‌رود. گاهی اوقات عضلات کنترل‌کننده پلک انسان قدرت خود را از دست می‌دهند؛ بنابراین بر روی کیفیت بینایی و زیبایی فرد تأثیر می‌گذارد. با انجام بوتاکس می‌توان این مشکلات را از بین برد. این موضوع باعث زیبایی چشم‌ها خواهد شد و پلک‌ها نیز اصلاح می‌شود.

 

بوتاکس ابرو با چه روش‌های دیگری می‌تواند ترکیب شود و چه مزایای بیشتری دارد؟

ترکیب‌کردن جراحی پلک (بلفاروپلاستی) برای ازبین‌بردن چربی و اضافه پوست پلک‌ها به همراه انجام بوتاکس می‌تواند تأثیر بوتاکس را بیشتر کند. این موضوع باعث می‌شود تا افتادگی پلک‌ها بهتر درمان شود. معمولاً زمانی که افتادگی پلک تنها با بوتاکس رفع نمی‌شود، پزشک توصیه می‌کند که بلافاصله پس از انجام بوتاکس، بلفاروپلاستی نیز انجام شود.

 

بوتاکس ابرو در تهران و زعفرانیه

بوتاکس ابرو باید توسط پزشک با مهارت بالا انجام شده تا قرینگی و توازن ابروها حفظ شود. در صورت تمایل به انجام بوتاکس و جوانسازی ابروها می‌توانید این مرکز را در تهران و زعفرانیه انتخاب کنید؛ زیرا هدف اصلی آن هدیه‌دادن جوانی و زیبایی به پوست شما و طبیعی بودن چهره شما است.

شما می‌توانید بدون اتلاف وقت و با مناسب‌ترین هزینه‌ها تزریق بوتاکس را در این مرکز معتبر انجام دهید.

 

جمع‌آوری

بوتاکس ابرو روشی برای جوان‌سازی و زیبایی صورت است. در این روش با استفاده از سم بوتولینوم عضلات منقبض شده را ضعیف می‌کنند.  درصورتی‌که انجام بوتاکس ابرو نزد پزشک باتجربه انجام شود معایب و عوارض آن به حداقل خواهد رسید.

 

سؤالات متداول

 

 1. بوتاکس ابرو چه تأثیری بر روی چین‌وچروک و خط اخم دارد و چگونه می‌توان آن‌ها را از بین برد؟

بوتاکس ابرو به دلیل داشتن سم بوتولینوم باعث ضعیف‌شدن و فلج شدن عضلات می‌شود و به‌این‌ترتیب می‌توان با تزریق چندمرحله‌ای، چین‌وچروک و خط اخم را از بین برد.

2.    بوتاکس ابرو چگونه باعث تغییر فرم و تقارن ابروها می‌شود و چه نکاتی را باید در این زمینه داشته باشیم؟

در صورت عدم تقارن ابروها، ابروی پایینی لیفت شده و یا ابروی بالاتر با بوتاکس کردن پیشانی پایین خواهد آمد. تشخیص لیفت ابروی چپ، راست یا هر دو ابرو بر عهده پزشک ماهر است.

 

 

مشاوره تلفنی

مشاوره تلفنی