لیفت با تزریق ژل

دکتر لیلا رحیمی

عضو انجمن آکادمی پوست آمریکا

پخش ویدیو

لیفت با تزریق ژل چیست؟

داشتن صورتی جوان و زیبا آرزوی همه ما است؛ اما با افزایش سن و کاهش کلاژن در پوست، کم کم چین و چروک‌های پوستی پدیدار می‌شوند و روی زیبایی ما تاثیر منفی می‌گذارند. لیفت با تزریق ژل، روشی ایمن و ساده برای لیفت صورت است که می‌تواند هر چند ماه یکبار تمدید شود. نحوه عملکرد لیفت با تزریق ژل به این گونه است که ژل در ناحیه زیر پوست تزریق می‌شود و با پرحجم نشان دادن بخشی از صورت، هم به آن فرم می‌دهد هم باعث لیفت صورت می‌شود. از این رو هم چین و چروک‌های پوستی برطرف می‌شوند، هم می‌توان شاهد لیفت پوست و رفع افتادگی آن بود

لیفت با نخ

فهرست مطالب

کاربرد لیفت با تزریق ژل در نواحی مختلف صورت

تزریق ژل برای لیفت صورت در نواحی مختلفی از صورت قابل انجام است. بسته به نظر پزشک و شرایط پوست شما، می‌توان یک یا چند ناحیه را برای تزریق ژل انتخاب کرد.

لیفت با تزریق ژل برای خطوط خنده

خطوط خنده معمولا در اطراف ابروها و چشم‌ها، روی گونه‌ها و دور لب‌ها ایجاد می‌شوند. می‌توان با تزریق ژل در این نواحی، این خطوط را از بین برد.

لیفت با تزریق ژل برای خطوط اخم

خطوط اخم در بالای پیشانی پدیدار می‌شوند. لیفت با تزریق ژل برای خطوط اخم تاثیر زیادی روی زیبایی چهره خواهد داشت.

لیفت با تزریق ژل برای گونه‌ها

برای حجم دادن به ابروها، استفاده از ژل بسیار کارآمد است. مقدار کمی‌ژل در گونه‌ها، باعث جوان‌تر نشان دادن صورت خواهد شد.

لیفت با تزریق ژل برای لب‌ها

برامده و حجیم‌ بودن لب‌ها، تاثیر زیادی روی زیبایی چهره دارد. می‌توان لب‌های روسی، عروسکی، طبیعی و نچرال و … را با تزریق ژل در لب‌ها به وجود آورد.

لیفت با تزریق ژل برای زیر چشم

اگرچه حساسیت تزریق ژل برای زیر چشم زیاد است؛ اما می‌توان برای رفع گودی، تیرگی و چین و چروک‌های زیر چشم، از ژل‌های تزریقی کمک گرفت.

لیفت با تزریق ژل برای ابروها

در اطراف ابروها معمولا چین و چروک‌های زیادی وجود دارد. همچنین افتادگی پلک و ابروها به سمت پایین، باعث پیر نشان دادن صورت می‌شود. لیفت با تزریق ژل در ناحیه ابروها، تاثیر زیادی روی شادابی چهره شما دارد.

لیفت با تزریق ژل برای غبغب

افتادگی غبغب تاثیر منفی روی زیبایی چهره دارد. لیفت با تزریق ژل برای غبغب می‌تواند می‌تواند باعث کشیده شدن غبغب به سمت بالا شود و از افتادگی آن جلوگیری کند.

لیفت با تزریق ژل برای خط فک

می‌توان برای رفع چین و چروک‌های اطراف فک، در خط فک مقداری ژل تزریق کرد. در این حین زاویه سازی فک نیز توصیه می‌شود.

لیفت با تزریق ژل برای بینی

تزریق ژل در ناحیه بینی برای فرم گرفتن بینی بدون عمل جراحی انجام می‌شود. همچنین می‌توان چین و چروک‌هایی که به بینی ختم می‌شوند را با این روش برطرف کرد.

مراقبت‌های قبل و بعد از لیفت با تزریق ژل

قبل از تزریق ژل برای لیفت صورت، حتما با پزشک و ارائه دهنده مراقبت‌های بهداشتی مشورت کنید. از مصرف دخانیات و کشیدن سیگار خودداری کنید. حداقل چند روز قبل از تزریق از وارفارین استفاده نکنید. مصرف سیر، ویتامین E و سایر رقیق کننده‌های خون قبل از تزریق توصیه نمی‌شود. علاوه بر این موارد، به مراقبت‌های بعد از تزریق ژل نیز توجه داشته باشید.

 • بعد از تزریق ژل تا 24 ساعت به باشگاه ورزشی نروید.
 • حداقل تا 72 ساعت از ماساژ دادن ناحیه تزریق خودداری کنید.
 • تا 24 ساعت در معرض تابش مستقیم نور خورشید و یا گرما قرار نگیرید.
 • تا 2 هفته بعد از تزریق از رفتن به سونا، جکوزی و حمام با بخار داغ خودداری کنید.
 • کشیدن سیگار، قلیان، پیپ و هر نوع دخانیات دیگری تا 72 ساعت بعد از تزریق فیلر و ژل در صورت ممنوع است.

 

مزایای لیفت با تزریق ژل

لیفت صورت با تزریق ژل نسبت به روش‌های مختلفی از جمله جراحی، مزایای بسیار زیادی را از آن خود کرده است. به طوری که می‌توان این عمل را به صورت غیر تهاجمی‌و بدون درد و خونریزی انجام داد. از جمله مزیت‌های لیفت صورت با تزریق فیلر، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم واکنش آلرژیک: لیفت صورت با تزریق ژل باعث ایجاد حساسیت و واکنش آلرژیک نمی‌شود. از این رو افراد می‌توانند بدون نگرانی، این عمل زیبایی را انجام دهند.
 • ماندگاری قابل قبول: ماندگاری لیفت صورت با این روش قابل قبول بوده و حداقل 6 ماه تا 18 ماه ماندگاری دارد.
 • دوره نقاهت کمتر: لیفت با تزریق ژل دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد. ممکن است کبودی و ورم بسیار کمی‌را در ناحیه تزریق ژل احساس کنید.
 • قابلیت کنترل حجم: تزریق ژل از سوی پزشک قابل کنترل است و می‌توان بسته به نیاز، هر حجمی‌را داخل پوست تزریق کرد.

معایب لیفت با تزریق ژل

در کنار مزایای لیفت صورت با تزریق ژل، این عمل می‌تواند معایبی را نیز به همراه داشته باشد. خونریزی زیر پوستی، درد و کبودی در ناحیه تزریق از جمله این معایب هستند؛ اما چون ماندگار نیستند، می‌توان از آن‌ها چشم پوشی کرد. فقط در مواردی شاهد معایب لیفت با تزریق ژل هستیم که از ژل‌های نامرغوب و غیر استاندارد استفاده شود. در این صورت احتمال اینکه پوست افراد به این نوع ژل‌ها واکنش نشان دهد، وجود دارد.

عوارض لیفت با تزریق ژل

در صورتی که از ژل‌های باکیفیت و مناسب برای تزریق در ناحیه صورت استفاده شود، نیازی به نگرانی از بابت عوارض نیست. فقط ممکن است کمی‌کبودی و احساس درد در ناحیه تزریق وجود داشته باشد که به مرور زمان از بین می‌رود. ژل و فیلرهایی که برای لیفت صورت استفاده می‌شوند، دارای ترکیباتی‌اند که به صورت طبیعی در پوست وجود دارند (هیالورونیک اسید و کلاژن). از این رو برای لیفت با تزریق ژل جای نگرانی نبوده و می‌توانید بدون هیچ عارضه جانبی خاصی این عمل را انجام دهید.

موارد منع مصرف لیفت با تزریق ژل

جوانسازی و رفع چین و چروک‌های پوست با تزریق ژل می‌تواند مزیت‌های زیادی را به همراه داشته باشد. اگرچه اکثر افراد می‌توانند لیفت صورت را با تزریق ژل انجام دهند، اما ممکن است این کار برای همه افراد قابل انجام نباشد. موارد منع تزریق ژل برای افراد مختلف به شرح زیر می‌باشد:

 • افراد دارای بیماری و مشکلات پوستی
 • بیماران دیابتی
 • بیماران قلبی مصرف کننده داروهای خاص
 • افراد مبتلا به بیماری‌های خود ایمنی شامل روماتیسم، سندرم نفروتیک و لوپوس
 • افراد واکنش دهنده به ترکیبات مختلف
 • افراد دارای آلرژی و آسم یا سابقه این بیماری‌ها
 • افراد مصرف کننده وارفارین یا آسپرین
 • افراد مبتلا به عفونت‌های باکتریایی پوستی
 • افراد دارای تبخال
 • زنان باردار و شیرده
 • افراد زیر 18 سال

لیفت با تزریق ژل چقدر ماندگاری دارد؟

بسته به نوع ژل انتخاب شده برای لیفت، ماندگاری آن نیز متفاوت است. معمولا ژل‌های خوب و متوسط بین 6 ماه تا 18 ماه ماندگاری دارند. البته شرایط جسمی، متابولیسم بدن فرد و همچنین فعالیت‌هایی که انجام می‌دهد نیز روی ماندگاری لیفت با تزریق ژل تاثیرگذار است.

آیا لیفت با تزریق ژل درد دارد؟

لیفت با تزریق فیلر و ژل درد زیادی را به همراه ندارد. اکثر مراجعین فقط از درد بسیار کم سوزن شکایت می‌کنند که برای همه آن‌ها قابل تحمل است. در صورت نیاز می‌توان از کرم‌های ضد درد و بی حس کننده موضعی قبل از تزریق ژل در ناحیه مورد نظر استفاده کرد تا درد شما کاهش پیدا کند. اما در هر صورت باید بگوییم که این روش لیفت صورت، بدون درد بوده و یا اگر دردی را احساس کنید، بسیار خفیف و قابل تحمل است.

چه کسانی نباید لیفت با تزریق ژل انجام دهند؟

افرادی که واکنش آلرژیک به ژل و فیلر نشان می‌دهند، مجاز به انجام این روش لیفت صورت نیستند. مادران باردار و شیرده و افراد زیر 18 سال نیز نباید تزریق ژل را انجام دهند. در صورتی که مشکوک به حساسیت یا مشکل خاصی برای تزریق ژل هستید، بهتر است که با پزشک برای انجام این کار مشورت کنید.

انواع ژل‌های تزریقی برای لیفت

بهترین ژل برای لیفت صورت می‌تواند تاثیر زیادی روی زیبایی پوست داشته باشد و معمولا ماندگاری تزریق ژل با برندهای معتبر نیز بیشتر است. برندهای زیادی از ژل و فیلر در بازار موجود هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به نورامیس، ریواس و الیاکسین اشاره کرد. در حال حاضر ژل الیاکسین یکی از بهترین ژل‌های تزریقی است که در کشور سوئیس تولید شده است. ماندگاری ژل ریوانس کانادایی و نورامیس کره ای نیز قابل قبول است. بسته به بودجه شما، هر یک از این ژل‌ها انتخاب خوبی هستند. فقط باید حتما به نکات مراقبتی بعد از تزریق ژل برای لیفت صورت توجه داشته باشید.

لیفت با تزریق ژل در مقابل لیفت جراحی

 • تزریق ژل کم تهاجمی‌است و دوره نقاهت کوتاه‌تری نسبت به لیفت جراحی دارد.
 • هزینه تزریق ژل پایین‌تر از لیفت با جراحی است.
 • ماندگاری تزریق ژل و فیلر پایین‌تر از لیفت صورت با جراحی است.
 • نتیجه لیفت صورت با تزریق ژل می‌تواند طبیعی‌تر از لیفت با جراحی به نظر برسد.
 • انعطاف پذیری برای تزریق ژل با لیفت بیشتر از لیفت با جراحی است.

هزینه لیفت صورت با تزریق ژل چقدر است؟

هزینه لیفت با تزریق ژل

هزینه تزریق ژل برای لیفت صورت به عوامل بسیار متنوعی بستگی دارد. مهم‌ترین عامل، برند تولید کننده ژل انتخاب شده برای تزریق در صورت است. این ژل‌ها بسته به برند تولید کننده و مواد اولیه ای که دارند، قیمت گذاری می‌شوند. علاوه بر این، میزان تزریق ژل می‌تواند روی هزینه لیفت صورت تاثیرگذار باشد. تعداد دفعاتی که باید برای تزریق ژل در ناحیه صورت انجام دهید تا به نتیجه دلخواه برسید، همگی می‌توانند روی هزینه لیفت صورت با تزریق ژل موثر باشند. در صورت نیاز به دریافت هزینه دقیق لیفت صورت با ژل، می‌توانید با کلینیک‌های زیبایی ارائه دهنده این خدمات مشورت کنید.

 سخن پایانی

لیفت با تزریق ژل یکی از کم تهاجمی‌ترین روش‌های جوانسازی پوست است که با ماندگاری 6 تا 18 ماهه، می‌تواند زیبایی صورت شما را تضمین کند. این روش جوانسازی پوست، چندین سال شما را جوان‌تر نشان می‌دهد. کافیست که به یک پزشک متخصص برای تزریق فیلر و ژل مراجعه کنید تا نقاط مناسبی را برای تزریق ژل انتخاب کند.

 

سوالات متداول

بله. محدودیتی برای تزریق ژل برای آقایان وجود ندارد.

شقیقه، خط خنده، خط اشک، چانه و بینی از جمله نقاط مختلف برای تزریق ژل هستند.

بله. با مراقبت صحیح و هیدراته نگه داشتن بدن و پوست، ماندگاری لیفت صورت با تزریق ژل افزایش پیدا می‌کند.

مشاوره تلفنی رایگان