لیفت با نخ

دکتر لیلا رحیمی

عضو انجمن آکادمی پوست آمریکا

مشاوره رایگان و تخفیف ویژه لیفت با نخ

پخش ویدیو

لیفت با نخ چیست ؟

لیفت با نخ یک عمل زیبایی است که یک جایگزین کم تهاجمی برای جراحی لیفت صورت ارائه می دهد. لیفت با نخ ادعا می کند که پوست شما را با قرار دادن نخ لیفتینگ در صورت شما سفت می کند و سپس با سفت کردن نخ، پوست شما را به سمت بالا می کشد، نخ های لیفت معمولا خاردار بوده و هدف آن بالا بردن و کانتورینگ صورت یا بدن شماست 

نمونه کار دکتر رحیمی

لیفت با نخ

فهرست مطالب

لیفت با نخ از سال 1990 منبع قابل اعتمادی بوده است ، اما نوآوری در مواد مورد استفاده برای لیفت با نخ منجر به افزایش محبوبیت در سال های اخیر شده است.

کاندیدای معمولی برای لیفت با نخ در اواخر 30 سالگی تا اوایل 50 سالگی است که افتادگی های خفیف تا متوسط دارند و در فردی که به طور کلی از سلامت خوبی برخوردار است و به تازگی علائم پیری را متوجه می‌شود، ممکن است از تاثیر ظریف لیفتینگ نخ بیشترین بهره را ببرد.

کسانی که به دلیل شرایط پزشکی که بیهوشی عمومی شرایط آنها را مخاطره‌آمیز می‌کند و نمی‌توانند عمل جراحی لیفت صورت انجام دهند، ممکن است لیفت با نخ را به عنوان جایگزین مطمئن‌تری در نظر بگیرند.

 

هزینه لیفت با نخ چقدر است؟

هزینه های لیفت با نخ بسته تعداد مناطقی که قرار است برای درمان مورد هدف قرار میگیرد ، بسیار متفاوت است.
جهت مشاوره و تخمین قیمت لیفت با ما در تماس باشید

لیفت با نخ چگونه کار می کند؟

طبق محاسبات لیفت با نخ معمولاً 40 درصد هزینه لیفت صورت سنتی را در بر میگیرد با توجه به هزینه های گزارش شده در RealSelf.com، متوسط ​​هزینه لیفت با نخ در ایالات متحده 2050 دلار است.(که این هزینه در ایران معادل با 1/5 هزینه آن در آمریکا می باشد)

پیشانی،ناحیه میانی صورت، غبغب قسمت هایی از صورت شما هستند که می توانند برای لیفت با نخ در نظر گرفته شوند. شما می توانید انتخاب کنید که فقط یک منطقه یا چندین منطقه را به طور همزمان هدف قرار دهید و هزینه را افزایش دهید. لیفت با نخ برای کشیدن و سفت کردن سینه ها و یا باسن و یا بقیه قسمت های بدن نیز ممکن است کاربردی باشد ولی هنوز توسط FDA تائید نشده است .

لیفت با نخ نیازی به بیهوشی عمومی ندارد و با بی حسی موضعی و یا بی حسی تزریقی سطحی قابل انجام بوده و دوره نقاهت آن کوتاه می باشد جراح پلاستیک شما ممکن است به شما توصیه کند که درمان های اضافی یا روش های زیبایی مانند بوتاکس یا فیلر را برای افزایش اثرات لیفت نخ انجام دهید.

روش لیفت با نخ به دو صورت عمل می کند.

اولی نسبتاً ساده است. با کشیدن نخ های نازک و قابل جذب در زیر پوست، پزشک می تواند پوست شما را در اطراف پیشانی، صورت و گردن شما محکم کند.

خارهای نامرئی و بدون درد زیر پوست شما کارگزاری شده و مطمئن باشید که نخ بافت و ماهیچه‌های زیرین شما را در حین کشیده شدن نخ محکم می‌گیرد.

هنگامی که یک نخ لیفتینگ وارد می شود، پاسخ درمانی بدن شما آغاز می شود. حتی اگر توسط نخ های زیر پوست آسیبی نبینید، بدن شما یک ماده بخیه را تشخیص می دهد و تولید کلاژن را در ناحیه آسیب دیده تحریک می کند. کلاژن می تواند شکاف های موجود در پوست افتاده را لیفت کند و حالت ارتجاعی جوان تری را با تحریک کلاژن سازی به صورت شما بازگرداند.

یک مطالعه در سال 2017 از 100 نفر که تحت عمل لیفت با نخ قرار گرفته بودند، نشان داد که اثر اولیه روش لیفت با نخ این است که پوست سفت تر و ساختارمندتر به نظر می رسد. پس از یک سال ، با جذب بخیه ها، این اثر شروع به کاهش می کند. با این حال، یک اثر “جوان سازی” ثانویه وجود داشت که در جای خود باقی ماند و 3 سال یا بیشتر پس از عمل قابل توجه می باشد.

بررسی در سال 2019 نشان میدهد که جهت درمان افتادگی ها با نخ لیفت تحقیقات بیشتری نیاز دارد، زیرا که فناوری و روش‌های ارائه لیفت با نخ همچنان در حال تکامل هستند و هر روز مدل ها و ابزار های جدیدی بدین منظور به بازار ارائه می شود.

روش لیفت با نخ


رویه لیفت نخ ممکن است ، بسته به منطقه مورد نظر شما و همچنین ترجیحات ارائه دهنده شما کمی متفاوت باشد. تکنیک اصلی معمولاً یکسان است.

از شما خواسته می شود در اتاقی که عمل شما در آن انجام می شود دراز بکشید. الکل، و همچنین بی حس کننده موضعی و یا بی حسی تزریقی سطحی در حالی که پوست شما برای جراحی آماده می شود، اعمال می شود.
یک سوزن یا کانولا نازک برای وارد کردن نخ ها در زیر پوست شما استفاده می شود. قرار دادن نخ ها می تواند 30 تا 45 دقیقه طول بکشد.
پس از کاگزاری نخ ها، ممکن است فشار خفیفی یا سفت شدن زیر پوست خود را احساس کنید.
در عرض چند دقیقه پس از بیرون آوردن سوزن‌ها، عمل شما کامل می‌شود و می‌توانید به خانه بروید یا به سر کار خود بازگردید.

ناحیه هدف برای لیفت با نخ
بسیاری از افراد لیفت با نخ را برای نواحی صورت که «افتادگی» دارند یا به مرور زمان کمتر سفت به نظر می‌رسند انتخاب می‌کنند. این مناطق عبارتند از:

 • جولاین و خط فک
 • ابرو
 • گلابلا و تاج ابرو
 •  
 • گونه ها و قسمت میانی صورت و افتادگی ها یا سگینگ پایین صورت

آیا خطرات یا عوارض جانبی وجود دارد؟


لیفت با نخ یک روش کم خطر با حداقل زمان بهبودی در نظر گرفته می شود، اما عوارض جانبی و خطر عوارض دارد.

پس از بلند کردن نخ، تجربه موارد زیر غیر معمول نیست:

 • کبودی
 • ورم
 • خون ریزی
 • درد خفیف در محل کارگزاری نخ
 • 15 تا 20 درصد احتمال بروز عوارض از جمله فرورفتگی وجود دارد. عوارض احتمالی جزئی هستند و به راحتی قابل اصلاح هستند.

عوارضی که باید به آنها توجه کرد عبارتند از:

 • واکنش آلرژیک به مواد موجود در نخ
  • خونریزی در نتیجه تجمع خون در زیر پوست شما( هماتوم )
 • فرورفتگی قابل مشاهده یا کشیدن در جایی که نخ ها وارد شده اند
 • درد زیر پوست شما که اگر بیشتر از یک ماه ماندگار باشد نشان دهنده عارضه کاگزاری نادرست نخ میباشد.
 • عفونت در محل ورود به دلیل عدم رعایت اصول استریلیزاسیون در حین کارگزاری نخ . از بین تمام خطرات لیفت با نخ، عفونت یکی از مواردی است که باید با دقت بیشتر مراقب آن بود. اگر متوجه شدید فوراً با پزشک خود تماس بگیرید:

 • ترشحات سبز، سیاه، قهوه ای یا قرمز در محل عمل شما
 • تورم بیش از 48 ساعت
 • سردردهای مداوم
 • تب
 • اگر در مورد عوارض نگرانی دارید، بهتر است به جراح مراجعه کنید که این عمل را انجام داده است.

برخی از افراد بعد از درمان، ظاهر چهره خود را آنطور که انتظار داشتند، نمیبینند چرا که انتظارات بیش از حد از این عمل نیمه تهاجمی دارند . پس قبل از انجام این درمان حتماً با پزشک خود صحبت کنید بدانید چه انتظاری از این شیوه داشته و همیشه یک پزشک واجد شرایط را برای انجام این روش انتخاب کنید.

بعد از لیفت با نخ چه انتظاری باید داشت ؟


بازگشت پوست پس از لیفت موفق نخ بسیار کم است. در حالی که ممکن است مقداری تورم و کبودی دو هفته تا یک ماه قابل مشاهده باشد، در صورت تمایل می توانید فوراً به سر کار خود بازگردید.

60% نتایج باید بلافاصله پس از قرار دادن نخ‌ها آشکار شود، اما ممکن است در روزها و هفته‌ها و بطور دقیق از حدود 40 روز بعد از کارگزاری نخ بیشتر متوجه آن شوید، زیرا تورم و کبودی شروع به کاهش می‌کند.

نتایج حاصل از لیفت با نخ دائمی نیستند. اثرات موفقیت آمیز معمولاً از 1 تا 2 سال طول می کشد و بسته به نوع و برند نخ مورد استفاده می باشد . مانند سایر پرکننده های پوستی قابل جذب مانند بوتاکس، نخ های استفاده شده در این روش در نهایت توسط بافت زیر پوست شما جذب می شود.

پس از لیفت با نخ، می توانید روال عادی خود را از سر بگیرید. ممکن است پزشک به شما توصیه کند که صورت خود را به شدت مالش ندهید و در هفته های اولیه بعد از کارگزاری به روی صورت و به پهلو نخوابید.

انجمن جراحان پلاستیک آمریکا توصیه می کند که در چند هفته اول پس از کشیدن نخ از ترمیم کننده روزانه خود صرف نظر کنید و برای جلوگیری از غلتیدن روی بخیه های تازه قرار داده شده، سر خود را بالا نگه دارید.

همچنین به شما توصیه می شود در سه تا چهار هفته اول پس از انجام لیفت با نخ از سونا و تمرینات با شدت بالا اجتناب شود.

آماده شدن برای لیفت با نخ صورت


پس از مشورت با ارائه دهنده خدمات خود و رزرو قرار ویزیت، ممکن است دستورالعمل هایی برای بایدها و نبایدها برای آماده شدن برای لیفت با نخ به شما داده شود.

باید ها

قبل از انجام عمل، پزشک خود را از داروهایی که استفاده می کنید مطلع کنید
سعی کنید شب قبل آرام باشید و از عوامل استرس زا دوری کنید
از هرگونه محرک التهاب شناخته شده در رژیم غذایی خود دوری کنید

نباید ها


72 ساعت قبل از کشیدن نخ از نوشیدن الکل اجتناب شود
1 هفته قبل از کشیدن نخ از داروهای رقیق کننده خون یا داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) مانند ایبوپروفن استفاده نشود

آسپرین از 5 روز قبل با مشورت پزشکی که برای شما این دارو را تجویز کرده است قطع شود

از خوردن دارو های مکمل مثل زینک ،ویتامین C ، ویتامین E ، امگا 3 و … از 72ساعت قبل خودداری شود

لیفت با نخ در مقابل لیفت جراحی صورت …؟


لیفت با نخ نتایج چشمگیری مانند لیفت جراحی صورت را به شما نمی دهد. اگر قصد هزینه کردن در این روش را دارید، داشتن انتظارات واقع بینانه مهم است.

لیفت با نخ نیز دائمی نیست. لیفت صورت نمی تواند روند پیری را به طور کامل متوقف کند، اما نتایج لیفتینگ آن 1 تا 3 سال باقی مانده و اثرات کلاژن سازی آن ماندگار می باشد .

برای ماندگاری طولانی‌تر نتایج، ممکن است به فیلرهای هیالورونیک یا نان هیالورونیک و یا درمان‌های دیگری نیز نیاز داشته باشید که هزینه و زمان بیشتری را مستلزم است.

از سوی دیگر، خطرات عوارض جراحی لیفت صورت بسیار بیشتر است. اگر نتایج لیفت صورت را دوست ندارید، کار زیادی نمی توانید انجام دهید جز اینکه یک روش تهاجمی دیگر انجام دهید. اگر نتیجه لیفتینگ نخ را دوست ندارید، می توانید به سادگی صبر کنید تا نخ ها حل شوند.

لیفت با نخ هزینه کمتری نسبت به لیفت جراحی صورت دارد. پس از انجام آن می توانید بلافاصله به سر کار برگردید.

اگر متوجه علائم پیری در خط فک و یا گردن و قسمت میانی صورت خود می شوید ، لیفت با نخ روشی کم‌خطر تری نسبت به شیوه های دائمی مثل لیفتینگ جراحی می باشد

نظرات و سوالات شما

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی