دسته‌بندی نشده

حقایقی درباره

کاویتاسیون اولتراسونیک یا کاویتاسیون اولتراسوند یک روش زیبایی است که برای شکستن رسوبات چربی در بدن شما استفاده می شود. این درمان ادعا می کند که به عنوان یک جایگزین موثر و کم تهاجمی برای لیپوساکشن عمل می کند.

ایمنی

خطرات بسیار کمی در ارتباط با این روش وجود دارد، اما این بدان معنا نیست که هیچ عوارض جانبی وجود ندارد.

کبودی و درد از عوارض جانبی کوتاه مدت شایع هستند و برخی از افراد پس از بهبودی این درمان دچار شلی پوست یا فرورفتگی و امواج در پوست خود می شوند.

راحتی

کاویتاسیون اولتراسونیک به عنوان بسیار راحت تبلیغ می شود زیرا بازیابی حداقل است و عوارض جانبی نادر است.

زمان‌برترین بخش فرآیند ممکن است یافتن و مشاوره با یک ارائه‌دهنده مجاز و آموزش دیده باشد که تجربه انجام درمان را دارد.

هزینه

کاویتاسیون اولتراسونیک به طور کلی هزینه کمتری نسبت به لیپوساکشن سنتی دارد. هزینه ها با توجه به ناحیه ای که تحت درمان قرار می گیرید و اینکه آیا به جلسات درمانی مکرر نیاز دارید متفاوت است، اما میانگین آن حدود 250 تا 350 دلار برای هر درمان است.

اثربخشی

این درمان از نظر اثربخشی متفاوت است و برای داشتن درک روشنی از نحوه عملکرد آن به آزمایش‌های بالینی بیشتری نیاز است.

ما برخی از منابع مورد اعتماد از مطالعاتی داریم که از کاویتاسیون اولتراسونیک به عنوان جایگزین کمتر تهاجمی برای لیپوساکشن جراحی پشتیبانی می‌کنند.

درمان کاویتاسیون اولتراسونیک چیست؟

کاویتاسیون اولتراسونیک که به آن لیپولیز اولتراسونیک نیز گفته می شود، یک درمان کانتورینگ بدن است که برای از بین بردن رسوبات چربی زیر پوست شما استفاده می شود. همچنین می توان به آن با نام های تجاری مانند Liponix یا Ultrashape اشاره کرد.

این روش جایگزین مطمئن تری برای گزینه های جراحی مانند لیپوساکشن است. این درمان از امواج رادیویی اولتراسونیک برای شکستن سلول‌های چربی استفاده می‌کند که سپس توسط سیستم لنفاوی شما جذب بدن می‌شود.

کاویتاسیون اولتراسونیک با سایر روش های درمانی مشابه مانند لیپوساکشن اولتراسوند متفاوت است، زیرا نیازی به برش ندارد. این بدان معنی است که بهبودی آسان تر است. همچنین به این معنی است که نتایج ممکن است کمتر قابل توجه باشد.

کاندیدای ایده آل برای کاویتاسیون اولتراسونیک:

سلامت کلی خوبی دارد

سیگار نمی کشد

انتظارات واقع بینانه دارد

در حال حاضر 15 پوند از وزن هدف خود است

کاویتاسیون اولتراسونیک به منظور هدف قرار دادن مناطق کوچک چربی و کمک به کانتور کردن بدن شما است. این یک درمان برای افرادی نیست که سعی در کاهش وزن زیادی دارند.

هنوز حکم در مورد چگونگی عملکرد کاویتاسیون اولتراسوند وجود ندارد. شواهد امیدوارکننده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد این یک درمان کانتورینگ بدن موثر است.

اگر این روش درمانی را برای خود در نظر می گیرید، به خواندن ادامه دهید تا همه چیزهایی را که باید در مورد هزینه ها، عوارض جانبی، روش، زمان بهبودی و موارد دیگر بدانید، بدانید.

هزینه کاویتاسیون اولتراسونیک چقدر است؟

کاویتاسیون اولتراسونیک یک عمل زیبایی انتخابی در نظر گرفته می شود. این بدان معنی است که شما باید هزینه درمان و همچنین هزینه های مرتبط را کاملاً از جیب خود بپردازید. بیمه معمولاً کانتورینگ بدن را که شامل کاویتاسیون اولتراسوند می‌شود، پوشش نمی‌دهد.

هزینه متوسط می تواند بسیار متفاوت باشد و به موارد زیر بستگی دارد:

از کدام دستگاه برای درمان استفاده می شود

سطح تجربه ارائه دهنده شما

به چند درمان نیاز دارید

هزینه متوسط درمان غیر جراحی حذف چربی 1300 دلار است.

هزینه های اضافی زیادی برای این درمان به جز هزینه ارائه دهنده شما وجود ندارد. به طور معمول نیازی به بیهوشی نیست.

کاویتاسیون اولتراسونیک تا حدودی برای بسیاری از افراد جذاب است زیرا زمان بهبودی حداقل است.

این درمان به عنوان "روش استراحت ناهار" تبلیغ می شود، به این معنی که قرار ملاقات شما معمولا در کمتر از یک ساعت تکمیل می شود. شما می توانید بلافاصله پس از آن رانندگی کنید، و حتی می توانید پس از انجام آن مستقیماً به محل کار خود بازگردید.

کاویتاسیون اولتراسونیک چگونه کار می کند؟

کاویتاسیون اولتراسونیک به فناوری اولتراسوند برای تجزیه سلول های چربی متکی است.

امواج اولتراسوند به اعماق لایه های پوست شما فرستاده می شود و باعث ایجاد لرزش مخرب می شود. سپس سلول های چربی از یکدیگر جدا می شوند و از لایه های پوستی شما جدا می شوند.

پس از چند روز، سلول های چربی توسط سیستم لنفاوی شما جذب شده و به عنوان مواد زائد از بدن شما تخلیه می شود.

تشخیص اینکه این درمان چقدر موثر است دشوار است، اما تحقیقات اخیر امیدوارکننده است.

یک مطالعه کوچک در سال 2019، اثربخشی کاویتاسیون اولتراسونیک را برای 50 زن که از نظر پزشکی دارای اضافه وزن بودند، آزمایش کرد.

نیمی از زنان به سادگی از یک رژیم غذایی کم کالری پیروی کردند، در حالی که نیمی دیگر از رژیم غذایی کم کالری با فرکانس رادیویی و روش های سونوگرافی بدن استفاده کردند.

پس از 5 هفته، زنانی که کاویتاسیون اولتراسونیک داده شده بودند، کاهش توده چربی بدن را نشان دادند. جالب اینجاست که آنها بیشتر از گروه دیگر وزن کم نکردند - آنها به سادگی چربی بدن را از دست دادند.

مطالعه کوچک دیگری که خیلی زودتر در سال 2007 انجام شد، روی 30 نفر انجام شد که همگی تحت درمان کانتورینگ بدن با کاویتاسیون اولتراسونیک قرار گرفتند.

همه شرکت‌کنندگان پس از سه جلسه، شاهد کاهش توده چربی بدن بودند. در پایان مطالعه، ناحیه چربی بدن تحت درمان یک تا سه سانتی‌متر کاهش یافت.

این مطالعه همچنین نشان داد که شرکت کنندگان در مطالعه وزن کم نکردند - آنها فقط چربی را از دست دادند.

در طول جلسه اولتراسونیک کاویتاسیون چه اتفاقی می افتد؟

روش کاویتاسیون اولتراسونیک بسیار ساده است.

در روز ملاقات، پزشک ممکن است از شما بخواهد بسته به ناحیه ای از بدن که تحت درمان هستید، لباس خود را در خلوت درآورید و یک روپوش کاغذی بپوشید.

پزشک شما ممکن است ناحیه درمان شما را با استفاده از الکل استریل کند. با استفاده از یک دستگاه سونوگرافی دستی، آنها به آرامی از ناحیه مورد نظر بدن شما عبور می کنند.

ممکن است در حین عمل احساس گرما کنید و صدای وزوز را از دستگاه اولتراسوند بشنوید. درمان معمولا بین 40 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد.

مناطق هدف برای کاویتاسیون اولتراسونیک

برخی از مطالعات منبع معتبر نشان می دهد که این درمان در کاهش چربی در مکان های "فیبروتیک" بدن شما، که شامل ناحیه پشت و سینه است، موثرتر است.

کاویتاسیون اولتراسونیک نیز اغلب در موارد زیر انجام می شود:

 • معده
 • باسن
 • صورت
 • گردن
 • بازوهای بالایی
 • نواحی ران
 • عوارض جانبی کاویتاسیون اولتراسونیک

کاویتاسیون اولتراسونیک یک درمان کم خطر برای اکثر افراد در نظر گرفته می شود. عوارض جانبی رایج عبارتند از:

 • سرخی
 • کبودی
 • سردرد

در برخی موارد، پوست پس از تجزیه شدن چربی را به طور یکنواخت جذب نمی کند. توده ها، برجستگی ها و دره ها روی پوست شما می توانند پس از درمان کاویتاسیون اولتراسونیک ظاهر شوند.

این بی نظمی های پوستی ممکن است با درمان های بعدی برطرف شود.

بعد از کاویتاسیون اولتراسونیک چه انتظاری داریم؟

پس از کاویتاسیون اولتراسونیک، باید بتوانید بایستید و خودتان را به خانه برسانید.

درد و کبودی معمولاً کم است. به شما دستور داده می شود که پس از انجام این عمل تا حد ممکن آب بدن خود را آبرسانی کنید تا به بدن کمک کنید تا سلول های چربی را از طریق سیستم لنفاوی خود شستشو دهد.

اما انتظار نداشته باشید که فوراً نتایج را ببینید. بلافاصله پس از قرار ملاقات، ممکن است بدن شما پف کرده یا متورم شود. زمان می برد تا بدن شما تجزیه شود و سلول های چربی خارج شده را حل کند.

همچنین ممکن است برای مشاهده نتایج قابل مشاهده به درمان های مکرر نیاز داشته باشید. اکثر کاندیدهای این درمان نتیجه نهایی خود را در عرض 6 تا 12 هفته می بینند. به طور متوسط، درمان برای نتایج قابل مشاهده نیاز به 1 تا 3 ویزیت دارد.

نتایج این درمان تا زمانی که رژیم غذایی سالم داشته باشید و ورزش کنید دائمی است. اگر سبک زندگی کم تحرکی دارید، رسوبات چربی ممکن است به مناطقی که درمان شده اند بازگردند.

آماده سازی برای کاویتاسیون اولتراسونیک

برای آماده شدن برای قرار ملاقات، ارائه دهنده شما دستورالعمل های دقیقی را به شما می دهد که باید به دقت دنبال کنید.

اطمینان حاصل کنید که موارد زیر را قبل از قرار ملاقات خود به ارائه دهنده خود اعلام کرده اید:

 • هر شرایط پزشکی که دارید
 • هر مکمل گیاهی که مصرف می کنید
 • هر دارویی که برای شما تجویز شده است
 • حداقل 48 ساعت قبل از قرار ملاقات از نوشیدن الکل خودداری کنید.
 • همچنین ممکن است به شما توصیه شود که از داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs)، مانند ایبوپروفن، در 2 هفته منتهی به عمل خودداری کنید.
 • قبل و بعد از درمان مقدار زیادی آب بنوشید تا بدن شما بتواند به سرعت رسوبات چربی را دفع کند.

کاویتاسیون اولتراسونیک در مقابل CoolSculpting

کاویتاسیون اولتراسونیک نیز مانند درمان CoolSculpting، شکلی از کانتورینگ غیرتهاجمی بدن است.

هر دوی این درمان ها یک هدف را در ذهن دارند: کاهش چربی و ایجاد ظاهری باریک تر.

هیچ‌یک از این روش‌ها یک درمان کاهش وزن نیستند و هر دو روش ایمن‌تر و کمتر تهاجمی‌تر از لیپوساکشن هستند.

کاویتاسیون اولتراسونیک با استفاده از فرکانس‌های اولتراسوند از شر سلول‌های چربی خلاص می‌شود، در حالی که CoolSculpting با واکنش طبیعی بدن شما به دمای سرد برای خلاص شدن از شر چربی کار می‌کند.

درمان CoolSculpting عموماً گران‌تر از کاویتاسیون اولتراسونیک است و زمانی که در مطب پزشک برای درمان می‌گذرانید طولانی‌تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا سوالی دارید؟

در صورت داشتن هرگونه سوال یا مسئله می توانید از طریق شماره های زیر با همکاران ما تماس گرفته و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

مشاوره تلفنی رایگان